Лионел Меси
на сниката: Лионел Меси

Изключително резултатна бе първата вечер от груповата фаза на Шампионската лига. В осемте срещи паднаха общо 28 гола, което прави средно по 3,5 на двубой.

В група „А“ Манчестър Юнайтед стартира ударно, побеждавайки с 3:0 Базел. Маруан Фелайни (35), Ромелу Лукаку (53) и Маркъс Рашфорд (84) донесоха успеха на тима на Жозе Моуриньо. В другия мач ЦСКА (Москва) обърна Бенфика насред Лисабон. Домакините поедоха в 50-ата минута чрез Харис Сеферович, но с попадения на Витиньо от дузпа в 63-ата и Тимур Жамалетдинов в 71-ата руският тим стигна до трите точки. Българинът Георги Миланов остана 90 минути на скамейката за „армейците“.

В група „Б“ многомилионната селекция на Пари Сен Жермен разпиля Селтик в Глазгоу. Най-скъпите футболисти в историята Неймар и Килиан Мбапе решиха всичко с по едно попадение до 34-ата минута, а Единсон Кавани в 40-ата покачи на 0:3 от дузпа. В заключителните минути на двубоя автогол на Микаел Лустиг и отново Кавани офомиха крайното 5:0 в полза на гостите. В другата среща от тази група Байерн бе улеснен още в 11-ата минута, когато получи правото да изпълни дузпа, а Свен Кумс от Андерлехт бе изгонен за нарушението. Роберт Левандовски не сгреши от бялата точка, а Тиаго Алкантара (65) и Джошуа Кимих (90) донесоха заслужен успех с 3:0 за домакините от Мюнхен.

В група „С“ дебютантът Карабах показа, че няма да е конкурентен на силните си съперници и падна с 0:6 от Челси в Лондон. За англичаните вкараха петима различни футболисти – Педро (5), Давиде Цапакоста (30), Сезар Аспиликуета (55), Тимо Бакайоко (71), Миши Бачуай (76), а Максим Медведев (82) си отбеляза автогол. Другият двубой бе единственият без голове във вечерта, като Рома и Атлетико (Мадрид) не успяха да се надхитрят и завършиха наравно.

В група „Д“ бе и очакваният с най-голям интерес мач. Барселона обаче не остави някаква интрига и разгроми Ювентус с 3:0. Лионел Меси се превърна в герой на вечерта, откривайки резултата в 45-ата минута, и затвърждавайки успеха на своя тим със солова акция в 69-ата. Между двата му гола се разписа и Иван Ракитич (56). В другата среща паднаха цели пет гола. В Гърция Спортинг (Лисабон) поведе с 3:0 на Олимпиакос през първите 45 минути след попадения на Сейду Думбиа (2), Желсон Мартинс (13) и Бруно Фернандес (43). Домакините се събудиха чак накрая на мача и стигнаха до два гола на Фелипе Пардо (89, 90).

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте страницата на „Дебати“ във фейсбук!