Димитър Кузманов

Димитър Кузманов загуби финала на турнира на червени кортове в Познан, Полша, който е с общ награден фонд 25 000. На финала на надпреварата националът на България за Купа „Дейвис“ и ATP Cup отстъпи с 0-2 сета пред представителя на домакините Каспер Жук, в отделните части 6-7 (6), 1-6.

Първият сет беше изключително оспорван и продължи почти час и половина. Четвъртият в схемата Жук на два пъти повеждаше с пробив – при 4-3 и при 6-5, но българинът веднага успяваше да го върне. В тайбрека Кузманов спаси два сетбола при 4-6 точки, но след 6-6 полякът взе две поредни разигравания, за да поведе в резултата.

Във втората част представителят на домакините доминираше срещу поуморения съперник, който вчера имаше почти 3-часов мач на полуфиналите. Жук поведе с 5-0 гейма и това се оказа решаващо за крайната победа.

За Мико това беше второ последователно участие във финал след подновяването на сезона. Миналата седмица пловдивчанинът отстъпи в спора за трофея и на надпреварата във Фогау, Австрия.