Григор Димитров
на снимката: Григор Димитров

Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос за пети път в кариерата си, след като победи словака Андрей Мартин с 6-4, 7-6(5), 6-1 във втория си мач от надпреварата.

На корт „Симон Матийо“ един пробив бе достатъчен на българския тенисист, за да вземе първия сет, но във втората част 102-ят в световната ранглиста Мартин започна по-уверено и поведе с 4-1. Димитров, който е поставен под номер 18 в основната схема, успя да върне пробива и да стигне до тайбрек, в който се наложи със 7-5. В третия сет Мартин нямаше сили да се противопостави на българина и взе само един гейм.

Димитров реализира 4 аса и завърши мача с 29 печеливши удара и 37 непредизвикани грешки. Той взе подаването на съперника си общо пет пъти и затвори мача след два часа и 15 минути, записвайки втора поредна чиста победа в Париж.

По този начин в събота Григор ще опита за първи път в кариерата си да се достигне осминафиналите на Откритото първенство на Франция, като негов съперник ще бъде деветият поставен Денис Шаповалов или испанецът Роберто Карбайес Баена.