Дортмунд, загуба

Отборът на „Борусия“ /Дортмунд/ загуби при визитата си на „Аугсбург“ с 1:2 в среща от 24-ия кръг на германската Бундеслига. Гостите имаха добри ситуации да открият резултата чрез завърналия се след травма Марко Ройс, чийто удар бе блокиран от стража на „Аугсбург“ Грегор Кобел, а в последствие вратарят на домакините отрази и удар на Мануел Аканджи.

„Аугсбург“ обаче нанесе своя първи удар в 24-та минута, когато бившият футболист на „жълто-черните“ Джи Донг-уон откри резултата. Кобел отново се прояви преди почивката, спасявайки изстрел на Якоб Брун Ларсен.

Наставникът на „Дортмунд“ Люсиен Фавр пусна в игра през второто полувреме Пако Алкасер и Рафаел Герейро в опит да промени негативния развой на събитията, но Донг-уон наказа отново тима в 68-а минута. Десетина минути преди края на редовното време Алкасер намали резултата, но за повече гостите нямаха сили.

Така „Дортмунд“ записа едва втората си загуба от началото на кампанията в Бундеслигата, като остава лидер в класирането, но „Байерн“ /Мюнхен/ ще има възможност да се изравни с тима на върха при успех в гостуването на „Борусия“ /Мьонхенгладбах/.

„Аугсбург“ пък постигна ценна победа в битката за оцеляване, като дръпна с пет точки на „Щутгарт“. В следващия си мач „Дортмунд“ приема у дома „Тотнъм“ в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига, а „Аугсбург“ гостува на „Лайпциг“ в първенството.