Швеция победи с минималното 1:0 Южна Корея в мач от група „F“. Единственото попадение отбеляза Андреас Гранквист от дузпа в 65-ата минута. Решението за отсъдения наказателен удар дойде след намесата на видеотехнологиите (ВАР).

След изиграване на първите мачове Мексико и Швеция са с по 3 точки, а Германия и Южна Корея са с по една загуба. Следващите двубои са на 23 юни, когато Южна Корея играе с Мексико, а Германия мери сили с Швеция.

Двубоят между шведи и корейци бе изключително скучен и с едва няколко положения. В 20-ата минута Маркус Берг пропусна добро положение, като вратарят на Корея спаси удара му с крак. 28-ата минута корейският селекционер извърши принудителна смяна заради контузия на Джоо Хо Парк.

В 52-ата минута бе единственото по-опасно положение за азиатците. Джа-Чеол стреля с глава, но в аут. В 56-ата минута Ола Тойвонен стреля опасно с глава, но стражът изби. В 63-ата минута Клаесон бе съборен в наказателното поле на Южна Корея. Съдията потърси помощ от видеотехнологиите и даде дузпа за Швеция. Андреас Гранквист застана зад топката и отбеляза за 1:0.

Последваха смени и в двата отбора и почти никакви положения.