Новак Джокович
на снимката: Новак Джокович

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за шестия си финал на Уимбълдън, след като победи испанеца Роберто Баутиста Агут с 6-2, 4-6, 6-3, 6-2 в първия полуфинал от мъжката схема на надпреварата.

Четирикратният носител на трофея и шампион от миналата година надигра борбения Баутиста Агут и ще чака Роджър Федерер или Рафаел Надал в мача за титлата в неделя. Сръбският тенисист започна уверено двубоя и проби два пъти съперника си в първата част, за да поведе в резултата. Във втория сет Баутиста Агут вдигна сериозно нивото на играта си и пробив още в началото, след което удържа подаванията си и изравни. Един пробив бе достатъчен за Джокович в третия сет, за да го спечели, а в четвъртата част носителят на 15 титли от Големия шлем бе плен господар на корта и даде само два гейма на опонента си, затваряйки мача след два часа и 48 минути игра.

Джокович завърши мача с 42 печеливши удара срещу 29 непредизвикани грешки и 79 процента успеваемост при излизанията на мрежата. По този начин в неделя сърбинът ще защитава титлата си от миналата година и ще се бори за своя 16-ти трофей от голямата четворка турнири, като негов съперник ще бъде осемкратния шампион Роджър Федерер или двукратния победител Рафаел Надал.