Тотнъм спечели с 2:0 домакинството на Арсенал от 35-ия кръг на английската Висша лига и така за първи път от 1995 година насам шпорите ще завършат пред градския си противник във временното класиране. Освен това момчетата на Маурисио Почетино запазиха шансове за титлата, тъй като изостават на едва 4 точки зад първия Челси.

Тотнъм нанесе своя удар в рамките на 146 секунди през втората част. В 55-ата минута Ериксен проби отдясно, Чех спаси удара му, но след това Деле Али бе на точното място, за да направи добавка. В 57-ата минута Габриел Паулища препъна Хари Кейн в наказателното поле. Голмайсторът на шпорите бе точен от бялата точка – 2:0.

Десет минути след това домакините можеха спокойно да получат втора дузпа, след като Алексис спря с ръка центриране на Сон. Този път сигнал не последва.

В 77-ата минута Хари Кейн излезе очи в очи с Чех, но стражът на Арсенал спаси отбора си от трети гол. При последвалия корнер чехът отново се намеси блестящо след удар с глава на Алдервейрелд.

Тотнъм запазва дистанцията от четири точки зад лидера Челси, като двата отбора имат да изиграят по четири мача до края надпреварата в Премиър лийг. Програмата на шпорите обаче е доста по-трудна. Арсенал остава на шеста позиция, на шест точки зад четвъртия, но и с мач по-малко.