Хегемонията на Пари Сен Жермен във френското първенство е към края си, след като столичани загубиха гостуването си на Ница с 1:3 и три кръга преди края лидера Монако е почти сигурен нов шампион. Три кръга преди края на сезона, футболистите от Княжеството са на върха с аванс от 3 точки пред ПСЖ, но имат и мач по-малко.

Пари Сен Жермен започна по-добре мача, а Юлиан Дракслер и Блес Матюди можеха да дадат ранен аванс. Балотели изведе домакините напред в резултата в 26-ата минута. Италианецът вкара с плътен удар от границата на наказателното поле. Анхел Ди Мария направи непростим пропуск в 34-ата минута след отличен самостоятелен пробив. Три минути след подновяването на играта Рикардо Перейра матира Кевин Трап с изключително красиво изпълнение за 2:0 при поредната добра контра на „орлетата“. В 64-ата минута ПСЖ намали резултата чрез Маркиньос, който отклони в мрежата с глава удар на Тиаго Силва. След само седем минути Тома Мюние отправи коварен изстрел, който Йоан Кардинал изби с една ръка и запази преднината на Ница.

Шампионите продължиха да пропускат и това изнерви играта им. В 90-ата минута Тиаго Мота получи червен картон за удар без топка. Домакините се възползваха от численото си превъзходство и покачиха резултата на 3:1 чрез резервата Донис. Гръцкият нападател бе оставен непокрит и от непосредствена близост с глава не остави шансове на Трап.

Това не бе всичко в мача. Пари Сен Жермен получи и втори червен картон. Анхел Ди Мария влезе с двата крака в противников състезател и веднага бе изгонен.

Ница не само направи огромна услуга на съседите си от Лазурния бряг, поднасяйки им титлата на тепсия, но се доближи на 3 точки от Пари Сен Жермен, като дори може да се възползва от евентуален срив при парижани и да ги измести от второто място. До края на сезона на Монако предстоят мачове с Нанси (гост), Лил (домакин), Сент Етиен (домакин)  и Рен (гост). В тях тимът на Леонардо Жардим се нуждае от 6 точки, за да си гарантира титлата.