Наполи се приближи само на точка от второто място в класирането на Серия А, след успех с 1:0 като гост на Интер в среща от 34-ия кръг.

Първото по-сериозно положение в срещата се откри пред Дрийс Мертенс в 21-ата минута. Крилото на Наполи влезе на скорост в наказателното поле на нерадзурите, но Самир Ханданович излезе предвидливо и го спря.

В 35-ата минута белгиецът пропусна да даде преднина на гостите, след като ударът му намери лявата греда на вратата на Интер.

Наполи бе отборът, който господстваше на терена през първото полувреме и логично в 43-ата минута излезе напред в резултата. Грешка в защитата на домакините позволи на Хосе Кайехон да отбележи отблизо за 1:0.  Испанецът вкара 11-ия си гол този сезон. Това е и 4-то попадение за Кайехон в 8 мача срещу Интер – най-доброто му постижение в Италия.

Натискът на неаполитанците продължи и след подновяването на играта. В 53-ата минута Лоренцо Инсиние отправи мощен удар от границата на наказателното поле, който мина на сантиметри от дясната греда на Ханданович.

В 69-ата минута Инсиние пробва да вкара от воле, но стражът на Интер се отличи с ефектно спасяване.

Интер вече от шест срещи е без победа. Наполи за последно падна от Реал в Шампионската лига през март.  За първи път от 1933 г. Наполи побеждава и Интер, и Милан на „Сан Сиро“ в един сезон.