Европейският първенец Франция е втория финалист в тазгодишното издание на Световната лига по волейбол. Селекцията на Лоран Тили ще спори с домакина Бразилия, след като на полуфиналите отстрани Канада с 3:1 гейма (25:19, 22:25, 25:19, 25:21).

Това е трети финал за Франция в престижния турнир. Петлите имат един загубен финал. Французите имат един загубен финал през 2006 година именно от Бразилия с 2:3 гейма в Москва и една титла от 2015 година, когато победиха Сърбия с категоричното 3:0 гейма в Рио де Жанейро.

638-397-braziliia-svetovna-liga-volejbol

Бразилия пък ще гони рекордна 10-та титла в Световната лига при 16-ия си финал. Битката за бронза между САЩ и Канада е в събота срещу неделя (8 срещу 9 юли) от 02:00 часа българско време. Големият финал между Франция и Бразилия е след това от 05:00 часа.

Над всички за френският тим беше звездата Ървин Нгапет с 24 точки (1 блок, 4 аса, 59% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане). Стефан Бойер заби още 16 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака).

Франция

За кленовите листа капитанът Джон Перин реализира 15 точки (1 блок, 2 аса, 35% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане). Шарън Върнън-Евънс (2 блока и 50% ефективност в атака) и Грейъм Виграс ( 6 блока, 1 ас и 54% ефективност в атака) добавиха по още 14 точки, но и това не бе достатъчно за успех.