Отборът на Франция допусна малко очаквана издънка в квалификациите за Мондиал 2018. Петлите не успяха да победят аутсайдера Люксембург като домакин и срещата завърши 0:0.

Франция Люксембург

При това положение играчите на Дидие Дешан ще трябва да излязат на стадион “Васил Левски” срещу България в търсене на задължителна победа, ако искат да се класират директно за шампионата в Русия.

Французите пропуснаха доста положения срещу смятания за футболно „джудже“ отбор, но така и не успяха да ги реализират. На няколко пъти преди почивката Пол Погба, Килиан Мбапе и Антоан Гризман бяха близо до гола, но пропуснаха. Веднъж и гредата спаси гостите след удар на нападателя на Атлетико Мадрид.

Килиан Мбапе

През втората част напрежението в състава на домакините започна да расте и играта им съвсем загуби острота. В самия край на мача ситуацията можеше да стане още по-шокираща, след като Жерсон Родригес удари гредата зад Юго Лорис, след като изпревари Лоран Кошчелни.

Люксембург

Така Франция запазва лидерската си позиция в нашата Група “А” на квалификациите със 17 точки. Петлите обаче вече са само с точка преднина пред отбора на Швеция, който се справи с Беларус с 4:0.

Група А подреждане

Така след месец на стадион “Васил Левски” французите ще трябва да търсят задължителна победа, тъй като шведите ще имат привидно по-лека задача – срещу Люксембург като домакин. В последния си мач играчите на Дидие Дешан приемат Беларус, а шведите гостуват на Холандия.

За още интересни статии, анализи, коментари и интервюта следете страницата ни във Фейсбук Дебати.