Непростима грешка на вратаря Уго Лорис беше главната причина Швеция да се наложи с 2:1 при домакинството си на Франция в среща от световните квалификации в група „А”. Победното попадение беше отбелязано в последната секунда на срещата, когато Лорис излезе извън вратата си и изчисти топката, но тя попадна в краката на Ола Тойвонен, който от централната линия я изстреля точно в мрежата.

Резултатът бе открит от гостите в 38-ата минута. Тогава при едно центриране топката стигна до Оливие Жиру, който с воле с левия крак не остави шансове на Робин Олсен. Скоро обаче домакините успяха да изравнят. След едно центриране отляво Джими Дурмаз беше оставен непокрит и с мощен удар направи 1:1.

През втората част двата тима имаха по няколко добри положения за попадение, но Антоан Гризман и Якуб Юхансон направиха пропуски пред двете врати. В края на мача и резервата Тома Льомар можеше да донесе успеха на петлите, но пропусна. Така се стигна до 93-ата минута, когато Лорис направи фатална грешка за ефектния гол на Тойвонен.

nintchdbpict000330365508

По този начин Швеция се изравни с Франция на върха на групата. Двата тима са с по 13 точки, но скандинавците са на първо място заради по-добрата голова разлика. Третият Холандия в с десет, а България в четвърта с девет.