Григор Димитров
на снимката: Григор Димитров

Григор Димитров загуби от Кей Нишикори в двубой от 1/4 финалите на турнира в Бризбейн. Японецът записа чиста победа в два сета 7-5, 7-5 и си осигури място в предпоследната фаза на надпреварата в австралийския град.

В първия сет двамата тенисисти се справяха успешно с подаванията си и възможности за пробиви нямаше до 11-ия гейм, когато Гришо се пропука пръв. Той допусна първа двойна грешка в мача и губеше с 15-40, успя да изравни резултата, но пред японеца се откри нова възможност и той се възползва от третия си брейкбол, за да поведе с 6-5. След това Нишикори спечели подаването си и поведе в сетовете.

Вторият започна добре за българина, който поведе с 3-0 с пробив във втория гейм. В четвъртия обаче Нишикори спря серията на българина, а в седмия съумя да върне и пробива, след което го затвърди и изравни – 4-4. В 11-ия гейм Димитров допусна отново да бъде пробит и японецът поведе с 6-5, след което спечели сервис гейма си на нула и затвори мача след един час и 40 минути игра.

Григор остава само с една победа в шест мача срещу Нишикори, която постигна именно в Бризбейн преди две години. В полуфиналите на тазгодишното издание Нишикори ще играе с Жереми Шарди.