Григор Димитров

Григор Димитров напусна подготвителния турнир преди Откритото първенство на Австралия „Мъри Ривър Оупън“ след поражение от Корентен Муте в два сета – 5-7, 2-6. На Григор му се наложи да играе два мача в един ден заради отмяна на срещите вчера, след случай на коронавирус сред персонала в хотела, в който играчите са настанени.

Първата ни ракета, който по-рано през деня бе победил Алексей Попирин в три сета, имаше комфортен аванс от 5-2 в откриващата част, но допусна пет безответни гейма на сметката на французина.

Муте не погледна назад, докато умореният българин нямаше отговор на играта на съперника във втората част и отстъпи след един час и 24 минути игра.

Григор Димитров бе поставен под №2 в турнира „Мъри Ривър Оупън“, който предшества Откритото първенство на Австралия, но на практика отпадна на четвъртфиналите.  Аустрелиън Оупън започва в понеделник и там първият съперник на българина ще бъде Марин Чилич.

За момента властите обещават турнира от Големия шлем ще се проведе, въпреки че в хотела, в който са настанени състезателите беше регистриран случай на коронавирус сред персонала. Наложи се масово тестване на всички тенисисти и до момента пробите на състезателите са отрицателни.