григор димитров

Григор Димитров допусна обрат и загуби с 6:1, 4:6, 2:6 от 84-ия в света аржентинец Федерико Делбонис в среща от първия кръг на тенис турнира в Женева, след като премина през квалификациите с две победи. Българинът имаше две победи в досегашните си два сблъсъка с аржентинеца.

Димитров взе без усилия първия сет за около 20 минути, като направи два пробива и стигна до успех с 6:1 в тази част

Вторият сет беше много по-оспорван, като Делбонис  успя да пробие Гришо за 4:2, но българинът върна пробива още в следващия гейм.). Димитров успя да стигне до равенство за 4:4. При 5:4 за Делбонис, аржентинецът проби Григор за втори път, след което затвори сета с 6:4 при свой сервис.

Решителният трети сет започна добре за Григор и той проби съперника. Делбонис обаче направи обрат и с два поредни пробива дръпна с 4:1. При 5:2 за аржентинеца Димитров отново се пропука и допусна пробив за крайното 6:2.

В следващата фаза Делбонис ще се изправи срещу поставения под №4 и защитаващ титлата си унгарец Мартон Фучович, който започва участието си директно от осминафиналите.