куинси промес

Холандия направи пълен обрат и победи Англия с 3:1 след продължения, и се класира за финала на турнира Лигата на нациите.

В 32-ата минута Англия получи правото да изпълни дузпа, след като Матийс де Лихт фаулира Маркъс Рашфорд, а потърпевшият се разписа от бялата точка.

През втората част холандците натискаха и в 73-ата минута, след центриране от корнер, Де Лихт изравни с глава за 1:1.

До края на полувремето пропуски направиха Хари Кейн, Лингард и Рахим Стърлинг за Англия и Промес за Холандия.

Така се стигна до продължения. В 97-ата минута Джон Стоунс направи груба грешка и позволи на Депай да изскочи сам срещу вратаря. Пикфорд отрази удара, но топката попадна в Куинси Промес, който се опита да я насочи към вратата, но се стигна до рикошет в крака на Кайл Уокър, който си вкара автогол за 2:1.

В 114-ата минута нова фрапантна грешка в защита довърши англичаните. Стоунс подаде лошо към Баркли на границата на наказателното поле. Той подари топката на Депай, който асистира на Промес за крайното 3:1.

Така „оранжевите“ ще спорят за трофея с домакина на финалната надпревара Португалия, победил Швейцария също с 3:1 в първия полуфинал, но още в редовното време.

Финалът между Португалия и Холандия е в неделя от 21:45 часа българско време.