Съставът на Хърватия е много близо до класиране на световното първенство в Русия след убедителен успех с 4:1 над Гърция в първото издание на балканското дерби от баражите за Мондиала.

Резултатът пред 30 000 зрители на „Максимир“ в Загреб откри капитанът Лука Модрич в 13-ата минута от дузпа. В 19-ата минута Никола Калинич удвои аванса на домакините. В 29-ата минута Сократис Папастатопулос намали с удар с глава след ъглов удар.

Хърватия Гърция

Иван Перишич в 34-ата отново върна аванса на хърватите от два гола. Грешка в отбраната на Гърция доведе до четвърти гол в началото на втората част, когато се разписа Андрей Крамарич.

Двубоят започна с натиск на хърватите, които можеха да открият още в петата минута, когато при едно разбъркване пред вратата на елините Андрей Крамарич не успя да отправи удар. Хърватинът претендираше да е извършено нарушение срещу него, но такова не беше отсъдено.

В 10-ата минута обаче домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като вратарят на Гърция Карнезис извърши нарушение срещу откъсналият се Никола Калинич. За топката застана капитанът Лука Модрич, който откри резултата с безкомпромисно изпълнение на наказателния удар.

В 19-ата минута Хърватия затвърди превъзходството си, след като Никола Калинич прониза за втори път вратата на Гърция с удар от близо след подаване на Стринич от левия фланг.

В 28-ата минута Гърция върна едно попадение чрез капитана Сократис Папастатопулос, който се разписа след изпълнение на ъглов удар с глава. Преди това елините създадоха други две отлични възможности да се разписаш в рамките на минута. Това попадение върна интригата, но за кратко. В 34-ата минута Иван Перишич вкара трети гол за Хърватия, след като засече с глава центриране на Шиме Върсалко.

Грешка в отбраната на Гърция доведе до четвърти гол в началото на втората част.  Андрей Крамарич се разписа след нова асистенция на Върсалко, който открадна топката след неумела намеса на гръцки защитник.

След четвъртото попадение хърватите намалиха оборотите. Нов гол обаче така и не последва. След убедителната победа Хърватия е много близо до класиране на световното в Русия.