Интер се размина с чутовна издънка в турнира за Купата на Италия. Лидерът в Серия „А“ замалко да бъде отстранен от третодивизионния Порденоне на своя стадион. В редовното време и продълженията осминафиналният мач завърши 0:0. В 31-ата минута Маняго от гостите нацели греда, а същото стори и Мауро Икарди в 119-ата минута.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, които бяха цели 14 на брой. При изпълнението им Мисурака, Лули и Пароди от гостите пропуснаха (Бурай, Маняги, Стефани и Чуриа реализираха). Шкриниар и Галиардини пък сбъркаха от бялата точка за домакините, Брозович, Перишич, Икарди и Весино се разписаха.

В крайна сметка Юто Нагамото реализира решителната дузпа и класира Интер за 1/4-финалите. Там „нерадзурите” очакват победителя от сблъсъка между Милан и Верона.