Шампионът на Англия Челси се изравни по точки с втория във временното класиране на Висшата лига Манчестър Юнайтед, който обаче е с мач по-малко. Лондончани удариха с 3:1 като гости тима на Хъдърсфийлд и вече имат 35 точки. Лидер е Манчестър Сити с 46 и също един двубой по-малко от лондончани.

Още в 6-ата минута Педро прати топката във вратата на домакините, но попадението бе отменено заради засада. Играчите на Антонио Конте поведоха с гол на френския халф Тиемуе Бакайоко (23), а асистиралият му бразилец Вилиан (43) удвои малко преди края на първата част. Две минути по-късно Педро пропусна сам срещу вратаря Льосъл. След почивката все пак Педро (50) се разписа след нов голов пас на Вилиан. „Сините” от Лондон продължиха да бъдат по-активни, но в самия край се отпуснаха и в добавеното време белгийската резерва на домакините Лоран Депоатър (90+2) оформи крайния резултат.

Отборът на Бърнли излезе четвърти в класирането, след като победи с 1:0 Стоук Сити. Единственият гол падна в чак 89-ата минута, а негов автор бе Ашли Бърнс.

Кристъл Палас надигра с 2:1 Уотфорд в последния мач от снощната програма.