Отборите на ЦСКА-София и Лудогорец постгнаха победи съответно над Левски и Ботев (Пловдив), което означава, че битката за титлата ще се реши в последния кръг. Един мач преди края на сезона разградчани имат 76 точки, а „армейците“ са със 75.

На националния стадион „Васил Левски“ ЦСКА успя да пречупи Левски с две попадения през второто полувреме за крайното 2:0. Това бе първи успех на „червените“ за сезона срещу най-големия им съперник.

В 70-ата минута Иван Горанов фаулира Енрике пред наказателното поле. Тиаго изпълни прекия свободен удар, топката рикошира в гърба на Станислав Костов и влетя в мрежата на Николай Михайлов.

В 84-ата минута Левски остана с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон за Нуно Рейш, а 2 минути по-късно ЦСКА удвои предината си. Резервата Евандро осигури победата, разписвайки се за 0:2 след центриране на Тиаго Родригес от фаул.

В решителния двубой за титлата в петък ЦСКА-София приема кошмара си напоследък Ботев Пловдив. Неприятната новина за „червените“ е, че с тежка контузия от срещата днес е десният бек Иван Турицов.  Халфът Кристиян Малинов пък получи деветия си жълт картон през сезона и ще бъде наказан за два мача.

В същото време на стадиона в квартал Коматево в Пловдив, Лудогорец измъкна изключително важен успех с 2:0 над Ботев Пловдив. Така „орлите“ се нуждаят от победа в последния кръг в петък, когато приемат Черно море, за да си гарантират и на теория шампионската титла.

Лудогорец беше по-добрият отбор в този мач и след изпусната дузпа от Козмин Моци, стигна до попадение в 30-ата минута, когато Клаудиу Кешерю получи отличен пас в наказателното поле и с прецизен изстрел откри резултата.

Десет минути по-късно преднината на „орлите“ нарастна. Недялков проби отляво и подаде отлично на Якуб Шверчок, който засече топката отблизо във вратата на домакините, правейки 2:0, като този резултат остана непроменен до края на мача.