Действащият европейски шампион Португалия си поигра с огъня, но в крайна сметка се класира на 1/8-финалите на Мондиал 2018. Кристиано Р

Действащият европейски шампион Португалия си поигра с огъня, но в крайна сметка се класира на 1/8-финалите на Мондиал 2018. Кристиано Роналдо и компания участваха в драматичен последен мач от група „Б“ срещу Иран, който завърши 1:1. Така португалците финишираха втори с 5 точки, колкото събра и Испания. „Ла Фурия“ днес направи 2:2 с Мароко и спечели групата заради по-добрата голова разлика – 5:1 (на „мореплавателите“ е 4:1). На 1/8-финала Испания ще спори с домакина Русия, а Португалия с Уругвай.

И този мач беше белязан с прекъсвания на играта заради използването на системата ВАР. Именно след намесата й се стигна до дузпа за Иран в 93-ата минута, която Карим Ансарифард превърна в изравнителен гол.

Португалците бяха открили резултата в 45-ата минута чрез Рикардо Куарешма, а в 53-ата минута Роналдо пропусна да удвои от дузпа. Вратарят Алиреза Бейраванд блесна, отразявайки изстрела на мегазвездата на световния футбол.