Лидерът в английската Висша лига Манчестър Сити направи историческо постижение. Тимът на Хосеп Гуардиола спечели убедително с 4:0 при визитата си на Суонзи в мач от междинния 17-и кръг и записа 15-а поредна победа за първенство. Така „гражданите“ подобриха рекорда от 14 последователни успеха на Арсенал от 2002 г. Сити е и първият отбор в елита на английския футбол без загуба след 17-ия кръг. Давид Силва (27) и Кевин де Бройне (34) материализираха превъзходството на „гражданите” през първата част. Бернардо Силва асистира за първия гол, а Давид Силва подаде след това на Де Бройне. След почивката отново Давид Силва (52) се разписа след пас на Рахим Стърлинг, а в края Серхио Агуеро (85) оформи крайния резултат след подаване на Яя Туре. С 16-ия си шампионатен успех Манчестър Сити събра 49 точки и остава убедителен лидер.

Съгражданите им Юнайтед победиха измъчено с 1:0 непретенциозния тим на Борнемут. “Червените дяволи” не изиграха много добър мач, но си свършиха работата. Единственото попадение в срещата реализира Ромелу Лукаку в 25-ата минута. Белгиецът се разписа с глава след центриране на Мата. Борнемут се представи отлично и стигна до достатъчно голови положения на “Олд Трафорд“, но Де Хеа изигра поредния си силен мач. С успеха Манчестър Юнайтед събра 38 точки и е еднолично втори, но на цели 11 точки от съгражданите си от Сити.

Ливърпул не успя да пробие отбраната на Уест Бромич и записа разочароващо нулево равенство на „Анфийлд“ в двубой от междинния кръг в Премиър лийг. Този резултат срещу „дроздовете“, които са точно над зоната на изпадащите, костваше на мърсисайдци четвъртото място, на което се настани Тотнъм с по-добра голова разлика.

Лондонските „шпори“ биха с 2:0 Брайтън след голове на Серж Орие (40) и Хю Минг-Сон (87).

Арсенал записа неприятно нулево реми в лондонския сблъсък с Уест Хям. „Артилеристите“ бяха по-активният отбор на терена, но така и не успяха да материализират превъзходството си, а в края можеха и да загубят, след като Чичарито прати топката в напречната греда. Така “чуковете” записаха втори положителен резултат под ръководството на Дейвид Мойс, след като в предишния кръг спечелиха с 1:0 срещу Челси. В същото време Арсенал не успя да се завърне на победни път, след равенството със Саутхамптън.

Нюкасъл продължава разочароващото си предсатавяне като снощи загуби от Евертън с 0:1 у дома.

Саутхямптън пък бе разгромен на своя стадион от Лестър с 4:1.