Отборът на Италия записа първи успех в квалификациите за Евро 2020 с резултат с 2:0 над Финландия в мач, който се игра на „Дачия Арена” в Удине.

Домакините създадоха повече положения и категорично демонстрираха по-висока класа, затова и закономерно спечелиха срещата след попадения на Николо Барела и Мойс Кийн. Любопитното е, че и двамата голмайстори са изключително млади футболисти. Барела е на 23, а Кийн на 19.

Отборът на Италия поведе в резултата. Николо Барела реализира първия си гол с екипа на националния отбор в 7-ата минута. Италия стигна до втори гол след почивката. В 74-ата минута, след атака отдясно, Чиро Имобиле пусна майсторски извеждащ пас към Мойс Кийн, който със силен изстрел отблизо остави вратаря на Финландия безпомощен за 2:0.

След победата отборът на Роберто Манчини е начело в класирането на Група J, заедно със състава на Гърция, който записа същия резултат от 2:0 над Лихтенщайн. С 3 точки е още и третият във временното подреждане Босна и Херцеговина, който се наложи с 2:1 над Армения.

Националният отбор на Испания започна с победа в квалификациите за Евро 2020, като се наложи с 2:1 над Норвегия в първия си мач от Група F, който се игра на стадион „Местая“ във Валенсия.

Успехът на европейския шампион от 2012 година донесоха попадения на Родриго и Серхио Рамос, който бе точен от дузпа. За норвежците Джошуа Кинг реализира единствения гол, като и той бе точен от 11-те метра.

Момчетата на Луис Енрике поведоха през първото полувреме, но през вторите 45 минути норвежците изравниха. Така решително се оказа попадението на капитана Рамос от бялата точка.

По този начин Испания печели първи 3 точки в групата и заедно с тима на Швеция, надвил Румъния, и Малта, победил Фарьорските острови, си поделят първото място.

Швеция се наложи с 2:1 при домакинството на Румъния на „Френдс Арена“ в евроквалификационен мач от група „F“.

Футболистът на „Лудогорец“ Драгош Григоре игра 90 минути за Румъния. Клаудиу Кешеру се появи в игра през второто полувреме и вкара гол. Козмин Моци остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Швеция поведе в резултата в 33-та минута с гол на Робин Куайсон.

Шведите удвоиха своята преднина в 40-та минута с попадение на Виктор Клаесон.

Румъния върна гол в 58-та минута, когато Кешеру с глава вкара топката във вратата на Робин Олсен.

В следващия мач Швеция гостува на Норвегия, а Румъния е домакин на Фарьорските о-ви.