Днес в офиса на БФС в Бояна беше изтеглен жребия за предварителния кръг и за 1/16-финалите на Купата на България.

Настоящият носител на трофея Локомотив (Пловдив) стартира защитата на отличието с гостуване на Балкан (Ботевград).

Лудогорец ще се изправи срещу победителя от двойката Севлиево и Нефтохимик. ЦСКА-София ще гостува на Марица или Локомотив (Горна Оряховица), а Левски ще срещне победителя измежду Лато (Алеково) и Спартак (Варна).

Ботев (Пловдив) ще има за съперник Миньор (Перник) или Струмска слава. Славия пък ще играе срещу победителя от Загорец (Нова Загора) и Пирин (Благоевград).

 

Предварителен кръг:

Миньор (Перник) – Струмска слава (Радомир)
Суворово 1 (Суворово) – ЦСКА 1948
Светкавица (Търговище) – Спартак (Плевен)
Севлиево – Нефтохимик (Бургас)
Партизан (Червен бряг) – Хебър (Пазарджик)
Хитрино – Кариана (Ерден)
Върбица (Бенковски) – Черноморец (Балчик)
Лато (Алеково) – Спартак (Варна)
Загорец (Нова Загора) – Пирин (Благоевград)
Добруджа (Добрич) – Локомотив (София)
Вихрен (Сандански) – Ботев (Гълъбово)
Марица (Пловдив) – Локомотив (Горна Оряховица)
Созопол (Созопол) – Поморие (Поморие)
Дреновец – Литекс (Ловеч)
Балкан (Ботевград) – почива
Ботев (Ихтиман) – почива

Двубоите ще се играят в периода 3-4 септември.

 

ПЪРВИ КРЪГ (1/16-ФИНАЛИ):

Миньор (Перник)/ Струмска слава – Ботев (Пловдив)
Суворово 1/ЦСКА 1948 – Дунав
Светкавица/Спартак (Плевен) – Септември
Севлиево/Нефтохимик – Лудогорец
Партизан (Червен бряг)/Хебър – Арда
Балкан (Ботевград) – Локомотив (Пловдив)
Хитрино/Кариана (Ерден) – Царско село
Върбица (Бенковски)/Черноморец (Балчик) – Витоша (Бистрица)
Лато (Алеково)/Спартак (Варна) – Левски
Загорец/Пирин (Благоевград) – Славия
Добруджа/Локомотив (София) – Ботев (Враца)
Вихрен/Ботев (Гълъбово) – Етър
Марица/Локомотив (Горна Оряховица) – ЦСКА
Созопол/Поморие – Берое
Дреновец/Литекс – Монтана
Ботев (Ихтиман) – Черно море

Мачовете ще се играят в периода 24-26 септември.

За още интересни новини, интервюта, анализи и коментари харесайте нашата страница ДЕБАТИ във Фейсбук!