Канада

Отборът на Канада спечели отборната надпревара АТП Къп, след като победи Испания с 2-0 във финала на турнира в Сидни. Денис Шаповалов и Феликс Оже-Алиасим отново показаха, че се намират в отлична форма, за да запишат победи на сингъл съответно над Пабло Кареньо Буста и Роберто Баутиста Агут и да обезсмислят мача на двойки.

Канада започна надпреварата по разочароващ начин, като загуби първите си четири мача, но след въртележка в групата и подобряване на резултатите, тимът се класира за полуфиналите, където вчера отстрани миналогодишните шампиони Русия с 2-1. Във финала днес Шаповалов бе почти безгрешен при победата си над Кареньо Буста с 6-4, 6-3 за час и 38 минути игра. Испанецът не бе загубил сет в досегашните си четири мача на сингъл тази седмица, но нямаше отговор на солидната и агресивна игра на Шаповалов. В сблъсъка на първите ракети на двата отбора Оже-Алиасим надви Баутиста Агут, който също бе с баланс 4-0 до момента, със 7-6(3), 6-3.

„Емоциите са невероятни. Няма по-добро усещане от победата. Оставихме всичко на корта. Бяхме в тежка ситуация, загубихме първите си четири мача, но не спряхме да вярваме. Мисля, че това е много важно. Вярваме си безрезервно“, коментира Оже-Алиасим след успеха.

По този начин Канада спечели третото издание на АТП Къп, а Испания губи втори финал след поражението си от Сърбия през 2020.