Камерун - Сърбия

Отборите на Камерун и Сърбия направиха равенство 3:3 в среща от втория кръг в група G на Световното първенство по футбол в Катар. Двата състава събраха само по една точка, съответно на трето и четвърто място във временното класиране, предаде БТА. На първите две места в групата са съставите на Бразилия и Швейцария, които имат по 3 точки преди мача помежду си по-късно днес.

В последните двубои от група G на 2 декември тимът на Камерун ще излезе срещу бразилците, а Сърбия ще играе срещу Швейцария.

Камерун първи поведе в двубоя чрез Жан-Шарл Кастелето, Сърбия обърна до 3:1 в своя полза с попадения на Страхиня Павлович и Сергей Милинкович-Савич в края на първото полувреме и на Александър Митрович в началото на втората част. Камерунците обаче стигнаха до точката с два гола, дело на Винсент Абубакар и Ерик-Максим Чупо-Мотинг.

Камерун игра без титулярния вратар на националния отбор Андре Онана, който бе изваден изненадващо от групата и на негово място в стартовия състав бе Девис Епаси, а за сърбите на резервната скамейка остана нападателят Душан Влахович.

Сръбският тим бе по-активен в началните минути и в 11-ата Александър Митрович можеше да открие резултата. Нападателят удари греда след като получи добър пас и стреля, но право в левия страничен стълб на вратата на противника. Малко по-късно и Филип Костич стреля над вратата на Камерун. Митрович пропиля нов шанс за Сърбия в 17-ата минута, а стражът Ваня Милинкович-Савич трябваше да се намесва решително две минути по-късно след удар на Пиер Кунде при опасна атака за камерунците.

Пропуските на сръбските футболисти бяха наказани от Жан-Шарл Кастелето В 29-ата минута. След изпълнение на ъглов удар, Николас Нкулу отклони топката към Кастелето, който бе точен за 1:0 в полза на Камерун.

Вратарят на Сърбия Ваня Милинкович-Савич предотврати втори гол за противника в 44-ата минута, отразявайки удар на Кунде. В добавеното време на първата част обаче сърбите осъществиха пълен обрат с две попадения за две минути. Страхиня Павлович получи подаване от Душан Тадич и с глава реализира за 1:1 в първата минута на продължението. Две по-късно Сергей Милинкович-Савич прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Камерун за 2:1 след асистенция на Андрия Живкович. До края на първото полувреме Митрович можеше да увеличи аванса на Сърбия, но защитата на Камерун се справи.

Воденият от селекционера Драган Стойкович тим стигна до два гола преднина в 53-ата минута. Андрия Живкович намери отлично Александър Митрович, който се разписа в опразнената мрежа за 3:1.

Футболистите на Камерун не се предадоха и с два гола в рамките на три минути стигнаха до равенството. Влезлият като резерва Винсент Абубакар преодоля Ваня Милинкович-Савич за 2:3 след самостоятелна акция в 63-ата минута. Ситуацията бе преразглеждана със системата за видеоарбитраж-ВАР за евентуална засада, но голът бе зачетен.

Три минути по-късно, в 66-ата Абубакар подаде към Ерик-Максим Чупо-Мотинг, който прати топката във вратата на Сърбия за 3:3.

Стражът на Камерун Девис Епаси отрази силен удар на Митрович в 76-ата минута, а и останалите опити на сърбите отново да излязат напред в резултата бяха неуспешни.