Кирил Десподов

Българският национал Кирил Десподов се развихри и вкара три попадения с екипа на австрийския Щурм (Грац). Той изигра поредния си силен мач за своя тим, като този път вкара първите си голове за австрийския отбор.

Бившият нападател на ЦСКА-София реализира хеттрик във врата на Санкт Пьолтен за успеха на Щурм с 4:0. От началото на сезона в Австрия Десподов записа три асистенции за отбора си в пет мача, но все още не се бе разписвал. Хеттрикът пък  бе първи за крилото на клубно ниво.

След нулево равенство през първото полувреме, Десподов изведе Щурм (Грац) напред в резултата в 50-ата минута със страхотен удар.. Десет минути по-късно той получи подаване от Китешвили и преодоля вратаря на домакините за втори път. В 68-ата минута Беким Балай изпълни точно дузпа за 3:0.

Десподов оформи своя хеттрик в 79-ата минута, след като получи дълга топка зад защитата на домакините и сам срещу бе точен за крайното 4:0 в полза на Щурм. Минута след третия си гол Десподов напусна терена под овациите на гостуващата агитка.