Корея-Португалия
Корея победи Португалия. Снимка: БТА

Република Корея победи Португалия с 2:1 в последния си мач от група „Н“ на Световното първенство по футбол в Катар и така и двата отбора продължават на осминафиналите.

Рикардо Орта откри резултата за европейците в 5-ата минута, а азиатците стигнаха до обрат в попадения на Юн-гуон Ким и на Хее-чан Хван в добавеното време.

Португалия поведе още в началото на мача Диого Далот проби по фланга и намери със страхотен пас в наказателното поле Рикардо Орта, който отблизо беше точен и даде аванс на своя тим, съобщава БТА.

Корейците не се предадоха и в 17-ата минута Джин-су Ким прати топката в мрежата на съперника, но попадението беше отменено заради засада.

Десет минути по-късно отборът на Република Корея изравни. Азиатците изпълниха корнер, при който топката удари гърба на скочилия във въздуха Кристиано Роналдо. Това се превърна в неволна асистенция за централния бранител Юн-гуон Ким, който от няколко метра направи 1:1, преодолявайки Диего Коща.

През първите 45 минути португалците имаха още няколко положения, но вратарят Сюн-Гю Ким спаси удар на Кристиано Роналдо в 23-ата минута и на Диего Далот в 35-ата.

Малко преди почивката Кристиано Роналдо отново не успя да се разпише, след като изпрати топката встрани от лявата греда.

През вторите 45 минути двата отбора не успяха да създадат много голови положение.

В 63-ата минута Кристиано Роналдо беше заменен, което не се хареса много на звездата на световния футбол.

Голмайсторът на Република Корея Юн-гуон Ким пък получи травма и се наложи да бъде заменен в 81-ата минута.

В първата минута на добавеното време Република Корея стигна до победния гол. Капитанът Хюн-мин Сон подаде хубав пас на влезлия като резерва Хее-чан Хван, който сам срещу Коща го преодоля и класира своя тим за осминафиналите.

В среща от третия кръг в група „Н“ на световното първенство по футбол в Катар отборът на Уругвай победи Гана с 2:0, но отпадна от турнира. Първият успех за уругвайците на Мондиал 2022 не бе достатъчен да ги изпрати на осминафиналите, тъй като със спечелените 3 точки те събраха 4 в актива си, колкото имаше и Република Корея след успеха с 2:1 над Португалия.

В крайното класиране в групата Португалия завърши на първо място с 6 точки, а Република Корея и Уругвай заемат второ и трето място с по 4 точки, но азиатците са с по-добра голова разлика 4-4 срещу 2-2 за Уругвай. На последна позиция остана Гана с 3 точки. Така Уругвай и Гана отпадат от Мондиал 2022.