„Левски“ победи гостуващия „Локомотив“ /Пловдив/ с 1:0 в среща от 7-ия кръг на родния шампионат, изиграна на „Герена“. В герой за домакините се превърна нападателят Найджъл Робърта (59), който се възползва от хубаво подаване на капитана Живко Миланов.

Като цяло „Левски“ контролираше събитията на терена и заслужено стигна до трите точки. През първата част головите възможности бяха малко. „Сините“ владееха топката, докато „Локомотив“ изчакваше своя момент за контраатака. В последните минути на първата част домакините се активизираха и Луков трябваше да спасява удар от разстояние на Мазурек. Стивън Езе пък можеше да си вкара автогол, след като рикоширала в тялото му топка кацна на напречната греда.

През второто полувреме „Левски“ продължи да бъде по-настоятелен в търсене на гола. Паулиньо тормозеше защитата на пловдивчани, а нов негов пробив завърши с изчистване в гредата на Стивън Езе – негова втора в срещата. В 59-та минута „Левски“ все пак достигна до попадение, дело на Робърта. Той получи пас от Миланов и с хубаво първо докосване се освободи от Езе. Последва точен удар и Луков нямаше шанс да спаси – 1:0.

До края „Локомотив“ така и не успя да застраши реално вратата, пазена от Миятович, и достигна само до няколко разбърквания в наказателното поле. В последната минута Живко Миланов пропусна да вкара от пряк свободен удар на изгодна позиция.

Така „Левски“ събира 16 точки и излиза на върха, докато „Локо“ остава с 13. Загубата е втора за „железничарите“, а „Левски“ има една.