левски
Рикардиньо пропусна на няколко пъти пред израелската врата.

„Левски“ пропусна да победи „Апоел“ (Беер Шева) в Израел в първата среща от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Двубоят на стадион “Турнер стейдиъм” авърши 0:0 и всичко ще се реши на „Георги Аспарухов“ идния четвъртък.

Пред около 9 000 зрители насред пустинята Негев столичани имаха три чисти положения, пропуснати от Рикардиньо, Уелтон и Роналдо, а в последната секунда удар на Ивелин Попов се удари в гредата. Определено българите трябва да съжаляват, че не взеха предимство преди срещата на „Герена“, където ще разчитат на своите фенове, за да стигнат до победа. Тя би ги изпратила в плейоф срещу Айнтрахт (Фракфурт).

„Левски“ започна за първи път

в своята история с петима бразилци от първата минута, а също така записа четвърто поредно гостуване в Европа с положителен резултат. Възпитаниците на Николай Костов показаха блясък. Те показаха блясък и извън терена.

Капитанът Анди Краев и компания оставиха съблекалнята си в Изреал в безупречен вид. Направо блестеше.

„Анализът ми е, че по нищо не отстъпваме, още преди мача го казах. Имахме ситуации. Много силен мач, поздравявам и двата отбора, играха умно. Беше важно да отбележим гол, не успяхме – това е футболът. Не знам да е липсвало нещо, достатъчно добре анализирах първите ми впечатление, не е липсвало нищо, просто не отбелязахме гол, имахме по-чистите ситуации. Въпрос на момента е – така се получило, такива са били решенията на нападателите.

Взехме добър резултат, надявам се, че нашата публика ще напълни стадиона и ще спечелим и продължим. Бяхме подготвени, бяхме много добре концентрирани в защита, отваряхме пространства за нашите атакуващи играчи. След като съм гласувал доверие на тези трима играчи в средата, такава е била стратегията.

Доволен съм – Патрик-Габриел Галчев се включи много добре, не ни създаваха неприятности по десния фланг. Мисля, че шансовете ни са по-големи, защото ще играем пред родна публика. Рано е да говорим за реванша, има време, трябва да се подготвим и да играем по-смело.

Не мисля, че „Апоел“ ни превъзхожда с нещо. Неутрализирахме опасните им играчи. Марин Петков получи неприятна контузия, такива са първите впечатления. И вторият мач ще е равностоен. Имаме млади футболисти, мачът ще е пред нашата публика, даже няма да хабим енергия за мотивация“, заяви Николай Костов.