левски

„Етър“ и „Левски“ завършиха наравно 0:0 в мач от втория кръг на родния футболен шампионат.

Двубоят се игра във Велико Търново. Така домакините стартираха сезона с равенства срещу столичните грандове, след като в първия кръг стигнаха до 2:2 с ЦСКА на „Българска армия“. „Левски“ пък има за какво да съжалява, тъй като тимът на Петър Хубчев изпусна добри положения.

Бившият национален селекционер бе направил само една промяна в сравнение с единайсеторката от победата с 2:0 над словашкия „Ружомберок“ в Лига Европа. Здравко Димитров започна като титуляр, а на пейката бе оставен Станислав Костов.

Първата част започна с по-активни действия на гостите. Паулиньо центрира опасно, а впоследствие отново бразилецът създаде напрежение за стража Христо Иванов. „Етър“ поизнесе играта, но „Левски“ стигна до най-чистата си ситуация в 43′, когато Давиде Мариани не овладя топката на метри от голлинията.

След почивката двубоят бе спрян за няколко минути заради феновете на „Левски“, чиято пиротехника доведе до обрзуването на димна завеса над терена.

При подновяването на играта „сините“ осъществиха натиск, който се засили след влизането на Дени Алар, Франко Мазурек и Станислав Костов. До попадение обаче не се стигна