Левски, Берое

Отборът на Левски записа пореден разочароващ мач у дома, след като допусна пълен обрат от Берое и загуби с 1:2 на стадион „Георги Аспарухов“. Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на „сините“ Сашо Костов, като домакините отдадоха почит на големия нападател на клуба, излизайки с фланелки с неговия номер 11.

Освен това столичани почетоха и легендата на вечния съперник ЦСКА – Красимир Безински, който си отиде от този свят в началото на седмицата.

Левски стартира срещата по-добре и Паулиньо уцели гредата, а това се оказа и едно от по-добрите положения пред някои от двете врати до почивката. Старозагорци не отправиха нито един точен удар по посока вратата на Николай Михайлов, въпреки че владееха в по-голям процент от времето топката. Така първата част завърши при нулево равенство.

Второто полувреме започна с гол за „сините“. Давиде Мариани изведе на фланга младия Станислав Иванов, който подаде на своя съименник Костов, който излъга Никита Баранов и с премерен удар не остави шансове на стража на гостите Душан Перниш.

Попадението бе под номер 21 от началото на сезона за голмайстора на „сините“. Малко след това, обаче, домакините допуснаха изравняване. Играч на Левски се опита да избие топката, но тя рикошира в крака на Александър Цветков и попадна на волето на Карлос Охене, чийто красив изстрел остави безпомощен Михайлов.

В минутите след изравнителния гол Левски бе по-добрият от двата на терена, като Перниш отново трябваше да се проявява след шут на Костов, а бившият футболист на заралии Мартин Райнов се извиси след корнер, но не намери целта. Последва удар с глава на Матеус Леони от близко разстояние, но Михайлов спокойно улови.

Малко по-късно голмайсторът на възпитаниците на Александър Томаш Мартин Камбуров се появи в игра и бе замесен в победния гол за Берое. Нападателят получи топката в половината на „сините“ и изведе Педро Еуженио, който преодоля Райнов и с плътен удар по земята не остави шансове на Михайлов.

До края Левски не създаде чисти ситуации пред Перниш, като отправи само един опасен изстрел чрез Костов, а гостите разиграваха умело топката и закономерно се поздравиха с трите точки.

Така Левски продължава да бъде без успех у дома в плейофите, като единствено успя да победи като гост Черно море след края на редовния сезон в Първа лига. Въпреки грешката на Лудогорец по-рано при визитата на варненци, „сините“ не успяха да съкратят разликата до върха, като остават на 11 точки от разградчани и на шест от втория ЦСКА. „Червените“ ще се опитат да съкратят изоставането си на две точки в понеделник, когато гостуват на Ботев (Пд). Берое пък се завърна на четвъртото място в таблицата. В следващия кръг Левски гостува на Ботев (Пд), а Берое приема у дома Лудогорец.