„Ливърпул“ е готов да се раздели с нападателя Мохамед Салах след края на сезон 2019/2020, съобщи „Калчомеркато“. Интерес към 27-годишния египтянин проявяваше „Реал“ /Мадрид/, но Салах взе решение да остане в английския отбор.

Египтянинът премина в „Ливърпул“ през лятото на 2017 г. от „Рома“ за 42 млн. евро. През сезон 2018/2019 нападателят отбеляза 51 мача във всички турнири, в които отбеляза 26 гола и асистира за 13. От началото на новата кампания Салах в три срещи има три гола и една асистенция.

Мърсисайдци продължиха с отличното си представяне от началото на сезона във Висшата лига, след като победиха „Арсенал“ с 3:1 в дербито от третия кръг на шампионата.

„Червените“ поведоха в резултата в 32-та, минута, когато Жоел Матип се разписа с глава след центриране от корнер. Няколко минути след почивката Мохамед Салах удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Давид Луис срещу египтянина. В 58-та минута отново той направи резултата 3:0 с точен изстрел по земя, а пет минути преди края на редовното време Лукас Торейра оформи крайното 3:1.

По този начин „Ливърпул“ остава единственият отбор в пълен актив от точки и заема първото място в класирането.