Локо /Пд/

Отборът на „Локомотив“ /Пловдив/ се превърна в първия полуфиналист за Купата на България, след като победи „Етър“ със 7:6 (1:1 в редовното време и продълженията) в изключително оспорван и драматичен мач от надпреварата.

Във Велико Търново двата тима бяха равностойни, като домакините имаха териториално предимство, но трудно стигаха до чисти голови положения. Всичко най-интересно се случи в последните 20 минути на двубоя, като първо ветеранът Иван Стоянов даде преднина на „виолетовите“ 73-та минута с точно изпълнение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Румен Руменов. Десет минути по-късно „смърфовете“ се върнаха в мача с попадение на капитана си Димитър Илиев, който бе оставен сам в наказателното поле и не сбърка от близко разстояние.

В крайна сметка се стигна до продължения, в които двата тима бяха предпазливи и не отбелязаха нов гол, което прати мача до дузпи. Те бяха изключително драматични, като след пропуски на Елитон и Асен Георгиев, „Етър“ дръпна с 3:1, но възпитаниците на Красимир Балъков пропуснаха две поредни възможности да затворят мача. Дузпите продължиха с пропуски на Везалов и Стоянов, като в крайна сметка бяха изпълнени общо 20 дузпи, преди да се стигне до победното спасяване на вратаря на „Локомотив“ Илко Пиргов при удара на Пламен Гълъбоя.

По този начин „Локомотив“ /Пловдив/ се класира за полуфиналите на Купата на България и ще чака да научи следващия си съперник в надпреварата.