Шампионът на България Лудогорец показа, че бързо е забравил негативите от загубата от Верея в предния си мач и успя да победи с 2:0 Дунав (Русе) в двубой от 19-ия кръг на Първа професионална лига.

И двата гола в тази среща вкара Марселиньо. Бразилецът стана герой за своите, след като бе точен само в рамките на три минути – 34-ата и 36-ата. „Орлите“ доминираха, като пропуснаха да постигнат още по-изразителна победа срещу гостите от Русе. Така тимът от Разград си върна първото място в класирането, на което за 24 часа бе ЦСКА, победил вчера Витоша (Бистрица) също с 2:0. „Зелените“ събраха 45 точки, а „червените“ са с 44.

Треньорът на разградчани Димитър Димитров-Херо даде почивка на някои основни футболисти, тъй като само след три дни за Лудогорец предстои мача на сезона – гостуването на Хофенхайм от последната вечер на групите на Лига Европа този сезон. Както е известно, шампионите ще отпаднат ако загубят в Германия, а Истанбул Башакшехир победи у дома Спортинг (Брага) в другата среща. Всякакъв друг развой в четвъртък вечер ще прати тима на Херо на 1/16-финал във втория по сила европейски клубен турнир.

При първия гол срещу Дунав тази вечер Светослав Дяков центрира, Марселиньо овладя и се разписа за 1:0. Преди топката да стигне до бразилеца, останаха съмнения за засада. Не бяха изминали и две минути, когато Марселиньо отново отбеляза. Този път бразилецът се разписа с глава след центриране на Лукоки – 2:0.

В следващия кръг, който ще е последен за 2017 г., Лудогорец ще гостува на Пирин, като срещата е на 11 декември (понеделник).