Манчестър Сити и Интер се класираха за полуфиналите в Шампионска лига
Снимка: БТА

Манчестър Сити и Интер Милано допълниха полуфиналите в Шампионска лига по футбол. Сити елиминира Байерн Мюнхен след 1:1 на реванша и общ резултат 4:1, докато Интер завърши 3:3 с Бенфика в ответния мач и с общ резултат 5:3 и си осигури интригуващ полуфинал срещу градския съперник Милан.

След поражението с 0:3 в първия мач на „Етихад“ отборът на Байерн Мюнхен очаквано се втурна в атака с началния съдийски сигнал на реванша в търсене на ранен гол, който да върне интригата.

Лерой Сане бе близо до целта в 17-а минута, когато бе изведен сам срещу вратаря, но не намери целта.

Малко по-късно съдията даде директен червен картон на Упамекано за нарушение срещу откъсващия се Ерлинг Холанд. След това промени решението си, тъй като норвежецът бе в засада.

Холанд бе в центъра на събитията и в 38-а минута, когато пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Упамекано. Норвежецът стреля високо над вратата от бялата точка.

Ерлинг Холанд се реваншира в 57-а минута, след като получи пас от Кевин Де Бройне и се озова един на един с Упамекано, който както и в първия мач, допусна груба грешка, като се подхлъзна и даде път на норвежеца да прати топката в мрежата, отбелязвайки 48-ия си гол за сезона.

Попадението охлади ентусиазма на баварците и те намалиха натиска, но все пак успяха да изравнят резултата след отсъдена дузпа в 80-а минута за игра с ръка на защитник на Сити. Капитанът на Байерн Йозуа Кимих бе точен от бялата точка за 1:1.

В спор за място на финала Манчестър Сити ще срещне носителя на трофея Реал Мадрид.

Интер и Бенфика сътвориха голово шоу и завършиха 3:3 пред над 75 000 зрители на „Сан Сиро“. Но и ремито бе достатъчно за италианския гранд, който спечели с 2:0 преди седмица в Лисабон.

Николо Барела даде аванс на „нерадзурите в 14-та минута, а Фредерик Орснес изравни за Бенфика до почивката.

Лаутаро Мартинес в 65-ата и Хоакин Корея в 78-ата минута дадоха солиден аванс за Интер, което накара тима на Симоне Индзаги да намали оборотите. От това се възползваха гостите, които успяха да стигнат до равенство с два късни гола.

Антонио Силва намали на 2:3 в 86-а минута, а в сетния миг хърватският нападател Петър Муса изравни за 3:3.