„Манчестър Юнайтед“ и „Арсенал“ не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в увлекателен мач от междинния 15-и кръг на Премиършип. Мачът е смятан за едно от най-чаканите дербита на Острова. Гостуващият тим на „артилеристите“ на два пъти повеждаше в резултата, но не съумя да удържи преднината си.

Мениджърът на „червените дяволи“ Жозе Моуриньо изненадващо остави на пейката Пол Погба и Ромелу Лукаку.

„Арсенал“ поведе в 26-ата минута с гол на Шкодран Мустафи, а отговорът на „Юнайтед“ последва бързо и след четири минути Марсиал възстанови равенството. Александър Лаказет отново даде преднина на лондончани в 68-ата минута, а този път домакините върнаха попадението още в ответната атака, когато Джеси Лингард порази противниковата мрежа за 2:2 – резултат, който се запази до края.

„Арсенал“ не познава поражението вече в 13 срещи и е на пето място в класирането с 31 точки, а „Манчестър“ заема осмо място с 23 т.