С мечтан старт започна световното първенство за домакина Русия. Възпитаниците на Станислав Черчесов разгромиха Саудитска Арабия с 5:0 в първия двубой от 21-ия Мондиал.

Юри Газински откри с първия точен удар във вратата в 12-ата минута, а след него се разписаха резервите Денис Черишев (43’, 90’) и Артьом Дзюба (71’), както и Александър Головин (90+5′). Така беше спазена традицията домакинът никога да не губи в първия си двубой от форума.
В месеците преди финалите “сборная” играеше много слабо, но днес показа съвсем друго лице. В същото време саудитите се представиха незадоволително и с тази игра трудно ще вземат дори точка по руските терени. Другите два отбора в групата са Египет и Уругвай, които играят утре.

Домакините започнаха с вихрени атаки към противниковата врата и след пропуски на Дзагоев и Семедов се стигна до 12-ата минута, в която Юри Газинский вкара първия гол на Световното. Дзагоев центрира от корнер, топката бе изчистена и отново центрирана, този път от Александър Головин, а халфът на Краснодар Газинский се разписа с глава за 1:0. Три минути след това Марио Фернандес отново осъществи пробив по крилото, след което центрира по земя за някой измежду Дзагоев и Смолов. Вторият все пак насочи топката към вратата, а след лек рикошет кълбото затрудни максимално Ал Муаюф, който спаси.

В 24-ата минута Алан Дзагоев от домакините стъпи накриво и се контузи, като бе заменен прунудително от Денис Черишев. В 35-ата минута руснаците поискаха дузпа след падане на Головин, който потърси съприкосновение с Осама Хаусауи, но съдията Питаня категорично посочи с жестове играта да продължи. Две минути преди почивката Головин проби в наказателното поле и след груба грешка в отбраната на саудитите Денис Черишев финитира двама съперници, след което с мощен щут прати топката във вратата за 2:0.

След почивката Сборная продължи да доминира и да създадва опасности пред противниковата врата. В 67-ата минута Зобнин шутира опасно и вратарят Маюф не се намеси както трябва, но и руснаците се зауетиха след това при добавката. Четири минути по-късно появилият се секунди преди това в игра Артьом Дзюба с първото си докосване се разписа с глава след центриране на Головин и направи резултата класически.

Руснаците довършиха съперника в добавеното време, когато първо Денис Черишев (90+1) се разписа за втори път в мача с фамозен гол след удар от средна дистанция, а след това и Александър Головин (90+4) зарадва феновете по трибуните с попадение от пряк свободен удар.