Тимът на „Лос Анджелис Клипърс“ сътвори впечатляващ обрат и победи „Голдън Стейт Уориърс“ със 135:131 като гост във втория двубой от първия плейофен кръг в НБА. В хода на третата четвърт „воините“ водеха с 94:63, но изпуснаха победата. Това е най-големият обрат в историята на плейофите на НБА.

В заключителната четвърт гостите се наложиха с 41:23. Най-резултатен в срещата стана гардът на „Клипърс“ Лу Уилямс с 36 точки и 11 асистенции. С дабъл-дабъл завърши и Монтрез Херъл – 25 точки и 10 борби, а Данило Галинари добави 24 т.

За действащия шампион в НБА Стеф Къри отбеляза 29 пункта, Кевин Дюрант завърши с 21, Клей Томпсън със 17. Демаркъс Казънс прекара на игрището само четири минути заради травма. „Клипърс“ изравниха резултата в серията – 1-1, а следващият мач ще се играе в Лос Анджелис.

В другия днешен мач отборът на „Филаделфия Севънти Сиксърс“ разгроми „Бруклин Нетс“ със 145:123 на свой терен. Особено успешна за домакините бе третата четвърт, спечелена с 51:23. Джоел Ембийд от тима на победителите реализира дабъл-дабъл – 23 точки и 10 борби, а с трипъл-дабъл се отличи съотборникът му Бен Симънс – 18 пункта, 10 борби и 12 завършващи подавания. Резултатът и в тази серия е 1-1, а третият двубой ще се проведе в Ню Йорк.