Париж
на снимката: Григор Димитров

Първата ракета на България Григор Димитров отново загуби от непреодолимия съперник Рафаел Надал и напуска турнира в Монте Карло. След поражението с 4-6, 1-6 той вероятно ще изпадне от „топ 30“ на световния мъжки тенис, докато испанецът продължава напред в турнира, в който е 11-кратен шампион.

Първата част бе по-добрата за Гришо и той имаше своите моменти, но бе пречупен след 6-4. Българинът оказа съпротива практически във всеки гейм и върна интригата от резултат 1-4. Той отстояваше своето, направи и някои ефектни отигравания, но класата и волята на Надал все пак надделяха.

Вторият сет бе разочароващ за българина, който започна да прави много непредизвикани грешки, които като че ли зачестиха с приближаването на края на мача и това доведе до неприятното 1-6, което обаче бе закономерно с оглед на показаното през сета.

Рафаел Надал ще играе срещу Гуидо Пела на четвъртфиналите в турнира. По-рано аржентинецът отстрани Марко Чекинато след 6-4, 4-6 и 6-4.