Отборите на Нова Зеландия и Перу завършиха 0:0 в първи плейоф за класиране на Мондиал 2018. Двубоят се игра в Уелингтън и предложи доста любопитни моменти, но не и попадения. И двата тима пропуснаха по няколко добри положения, съхранявайки интригата за реванша в Лима.

Нова Зеландия Перу

Домакините бяха по-притеснени в началните минути и неразбирателство между защитниците и вратаря Стефан Маринович едва не доведе до гол, но в последния момент стражът предотврати опасността.

Перуанците владееха топката по-продължително, но трудно стигаха до удари в очертанията на вратата. През второто полувреме мачът беше напълно равностоен, а новозеландците все по-често атакуваха.

Техните атаки станаха наистина опасни едва в последния четвърт час, когато в игра се появи и нападателят на Бърнли Крис Ууд. Най-добрата възможност за домакините дойде малко преди края, но Райън Томас стреля покрай гредата.

Гостите от Перу се защитваха спокойно. Инките могат да са доволни от днешния резултат и да чакат с оптимизъм реванша в Лима на 16 ноември.