Тимът на „Палмейрас“ завоюва за втори път в историята си „Копа Либертадорес“. В бразилския финал на турнира, който се игра на празния стадион „Маракана“, „Палмейрас“ се наложи над „Сантос“ с 1:0.

Нападателят на „Палмейрас“ Брено Лопес бе резерва и се появи на терена в 85-ата минута, а в 99-ата отбеляза единствения гол в срещата.

Няколко минути преди попадението аржентинският съдия Патрисио Лустау изгони от скамейката треньора на Палмейрас Абел Ферейра.

„Копа Либертадорес“ се проведе за 61-и път. До 2018 г. победителят в турнира се определяше в две срещи, а през 2019 г. за първи път бе излъчен в един мач. Тогава „Фламенго“ победи „Ривър Плейт“ с 2:1.

Първоначално финалът бе насрочен за 21 ноември, но заради пандемията от коронавирус срещата бе отложена. За трети път победителят бе определен в сблъсък между бразилски отбори – през 2005 г. „Сао Пауло“ побеждава „Атлетико Паранензе“ (1:1, 4:0), а година по-късно „Интернасионал“ печели срещу „Сао Пауло“ (2:1, 2:2). Палмейрас спечели за втория път престижния трофей, а Сантос остава с три титли.