Копа либертадорес, Ривър плейт

„Ривър Плейт“ победи „Бока Хуниорс“ с 3:1 след продължения и триумфира с титлата на най-престижния южноамерикански турнир „Копа Либертадорес“. Мачът — реванш се игра на стадион „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид.

Дарио Бенедето даде преднина на символичните гости „Бока“ в 44-ата минута, а „Ривър“ изравни в 68-ата с гол на Лукас Прато. Този резултат се запази до края на редовното време и тъй като първата среща завърши наравно 2:2, последваха продължения.

В 92-ата минута колумбийският полузащитник Уилмар Бариос получи втори жълт картон и остави отбора си с десет души на терена, а „Ривър Плейт“ се възползва от това преимущество, вкарвайки два гола.

В 109-ата минута се отличи Хуан Кинтеро, а в 122-ата Гонсало Мартинес. Този мач трябваше да се играе на 24 ноември в Буенос Айрес, но бе отменен заради нападение от страна на фенове на „Ривър Плейт“ срещу автобуса с играчи на „Бока“, някои от които пострадаха и получиха травми.

„Ривър Плейт“ спечели „Копа Либертадорес“ за четвърти път в историята и първи от 2015 г. „Бока Хуниорс“ остава с шест победи в надпреварата, която се провежда от 1960 г. Най-титулуван в турнира е друг аржентински тим – „Индепендиенте“ – със 7 трофея. „Бока Хуниорс“ и „Ривър Плейт“ за първи път играха един срещу друг във финала на „Копа Либертадорес“.