Петър Хубчев
На снимката: Петър Хубчев

Петър Хубчев остана доволен от представянето на България при равенството 1:1 с Черна гора на старта на квалификациите за Европейското първенство догодина. Хубчев сподели пред медиите, че с изключение на 15-20 минути около гола на гостите, нашият тим е бил по-опасният и повече желаещ победата. Той отличи характера, който „трикольорите“ са показали, за да се върнат в мача и отчете, че по негово мнение всяка точка и всеки гол може да се окажат решаващи в края, тъй като нашата група е изключително равностойна.

„Имаше 15-20 минути, след като получихме гола, в които бяхме стъписани, но по-радващото е как реагирахме впоследствие. Първото полувреме и последните минути от втората част бяха най-силния период за нас от мача. Не видях дали има дузпа. Момчетата бяха достатъчно концентрирани и мотивирани преди двубоя, но всичко е въпрос на възможности. Все още не знам какво е състоянието на Ивайло Чочев. Резервните футболисти се включиха много добре и съм сигурен във всеки един човек, който пускам на терена. Освен Англия, всички отбори в групата ни са много равностойни и смятам, че всяка точка, дори всеки гол ще бъде безценен в края. Всеки може да вземе точки от всеки. Косово е изключително сериозен отбор, но това не е нещо ново за вас. Показахме характер“, каза наставникът на България.

Следващият мач на българите е срещу Косово в Прищина на 25 март.