Съставът на Пирин (Благоевград) продължава серията си от пет мача без загуба и постигна лесен успех с 3:0 срещу Нефтохимик в Бургас. Играчите на Милен Радуканов категорично надиграха домакините и заслужено си тръгнаха с трите точки от стадион „Лазур“. В герой за „орлетата“ се превърна Даниел Младенов, който реализира два гола във вратата на „шейховете“. Крайният резултат оформи Иван Цветков в последните секунди на сблъсъка от 30-ия кръг на Първа професионална лига. Пирин (Благоевград) е лидер в Група „Б“. Тимът събра актив от 42 пункта.

Двубоят започна много равностойно. Първата интересна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Йордан Йорданов опита да изненада Костов, но бранител на „орлетата“ застана на пътя на топката и тя излезе в ъглов удар.

В 22-ата минута Хазуров се обърна много добре, но стреля изключително неточно. Четири минути по-късно гостите от Благоевград стигнаха до първия гол на стадион „Лазур“ в Бургас. Дясното крило на тима Кристиян Костърна  направи отличен пробив, след което веднага центрира в наказателното поле към Даниел Младенов, който с лекота заби своя десети гол в Първа лига през този сезон.

Втората част стартира по-добре за домакините, но в 48-ата минута Владислав Романов нацели гредата. Крилото пропусна добър шанс да изравни резултата.

В 51-ата минута играчите на Милен Радуканов стигнаха до втори гол. В автор на попадението отново се превърна Дани Младенов, който остана непокрит от бранител на гостите и се разписа след пас на Иван Цветков.

В последните секунди на срещата Иван Цветков за пореден път показа голямата си класа. Опитният нападател излезе очи в очи с Янко Георгиев и не сбърка. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от 30-ия кръг в Първа лига.