Женският национален отбор по волейбол на България загуби от Полша с 1:3 (25:23, 20:25, 19:25, 22:25) в откриващия си мач от европейската олимпийска квалификация в Холандия.

Възпитаничките на Иван Петков започнаха силно двубоя срещу полякините и успяха да се наложат в оспорвания първи гейм с 25:23, но волейболистките на Полша наложиха волята си в следващите два гейма, за да обърнат резултата, след което успяха да спечелят и четвъртата част на 22 точки, за да стигнат до крайния успех.

Най-резултатна за България бе Елица Василева с 15 точки, а Гергана Димитрова добави 12.

След това поражение шансовете на България да продължи към полуфиналите сериозно намаляват, тъй като утре те се изправят срещу силния тим на домакините от 20:30 часа българско време и при ново поражение на практика ще останат извън финалната четворка.