Отборите на Реал Мадрид и Пари Сен Жермен завършиха наравно 2:2 във вълнуващ сблъсък от група А на Шампионската лига, игран на „Сантяго Бернабеу“.

Домакините, които щяха да си гарантират класиране за 1/8-финалите при победа, вече бяха ясни за елиминациите след равенството 1:1 по-рано в другия мач от групата между Галатасарай и Брюж. Така, двубоят в испанската столица се игра без напрежение и от двата състава, като гостите от Франция вече си бяха осигурили място в следващата фаза. Кралският клуб бе категорично по-добрият от двата отбора на терена през първата част и закономерно поведе в 17-та минута чрез Карим Бензема, който играеше в своя мач номер 100 в ШЛ.

В края на първата част се стигна до най-любопитната ситуация в цялата среща. Марсело загуби топката в центъра на терена и ПСЖ организира бърза атака, при която Мауро Икарди бе фаулиран в наказателното поле от стража на „белия балет“ Тибо Куртоа. Първоначално главният съдия Артур Диаш посочи бялата точка и изгони с директен червен картон белгийския вратар, но след намесата на ВАР португалският арбитър промени решението си и вместо това отмени най-тежкото наказание във футбола, като посочи нарушение в полза на Реал за избутване на Марсело от страна на Идриса Гей. През втората част домакините отново имаха по-добрите ситуации за гол, но трябваше да чакат до 79-та минута, когато Бензема засече с глава центриране на Марсело и не остави шансове на бившия страж на мадридчани Кейлор Навас.

Четири минути по-късно, противно на показаното на терена, ПСЖ достигна до изравняване. Първо, Тома Мюние подаде опасно в наказателното поле и след колективна грешка на Куртоа и Рафаел Варан, Килиан Мбапе намали разликата. Скоро след това резервата Пабло Сарабия реализира с отличен изстрел за 2:2 след подаване на Хуан Бернат.

В края и двата отбора имаха шанс да си тръгнат с трите точки. Мбапе пропусна след пас на Сарабия, след като би покрай Куртоа, а влезлият като резерва Гарет Бейл уцели страничния стълб след пряк свободен удар.

Така, Реал ще завърши на второ място в групата, но си гарантира място на 1/8-финалите. В последните срещи от групата играчите на Зинедин Зидан пътуват до Белгия за среща с Брюж, докато парижани приемат у дома Галатасарай.

В друг двубой от вечерта, Ювентус надви Атлетико Мадрид с минималното 1:0 на „Алианц Стейдиъм“. Единственото попадение в срещата бе реализирано от Пауло Дибала в последната минута на първата част. Кристиано Роналдо се завърна в редиците на „Старата госпожа“, но не успя да се разпише в своя мач номер 175 в Шампионската лига. Той вече има с един повече от легендата на Милан Паоло Малдини, като рекордьор по участия в най-престижния европейски клубен турнир е Икер Касияс със 188.

„Бианконерите си гарантираха първата позиция в група D, докато Атлетико далеч не се е класирал. „Дюшекчиите“ остават втори с актив от седем точки, но вече с една по-малко на трето място е Байер Леверкузен. „Аспирините“ спечелиха при визитата си на Локомотив Москва с 2:0 и са с шест точки преди последните срещи от групата. В тях Атлетико приема у дома руснаците, докато германците играят в къщи с Юве.