Шампионът на Европа Реал (Мадрид) разкъса като гост с 6:0 АПОЕЛ (Никозия) в мач от група Н на Шампионската лига. Кристиано Роналдо вкара две попадения, с които постигна ред рекорди. Той стана първият футболист в историята на Шампионската лига с цели 18 гола за една календарна година. Същевременно CR7 надмина Лионел Меси по попадения в ШЛ за един клуб.

Въпреки че Роналдо премина в мадридския клуб през 2009 година, той вкара 98-ия си гол за белите в надпреварата, а аржентинецът е с 97. Сумарно заедно с двата гола от Суперкупата на Европа, №7 събра 100 в гола в турнирите на УЕФА с екипа на Реал.

АПОЕЛ Реал Мадрид

Останалите попадения за шампионите вкараха Лука Модрич, Карим Бензема и Начо Фернандес. Въпреки категоричния успех испанците ще завършат на второ място в групата си, след като Тотнъм надделя над Борусия (Дортмунд).

Карим Бензема и Кристиано Роналдо поведоха бялата атака. Лукас Васкес и Марко Асенсио получиха шанс по двете крила. Живко Миланов остана извън групата за кипърския тим поради травма.

Още във втората минута гостите от „Сантиаго Бернабеу“ изработиха голово положение. Бензема нахлу по дясното крило и центрира, Роналдо овладя в наказателното поле и шутира, а вратарят Наусет Перес изби неуверено с крак.

Домакините играеха със самочувствие и често атакуваха. В седмата минута Роберто Лаго стреля от 20 метра – ударът му не затрудни Кико Касийя.

В 18-ата Кристиано опита далечен изстрел, при който топката не намери целта. В 21-ата португалецът реши да шутира от статично положение от над 35 метра. След силния му удар кълбото прелетя встрани от гредата.

В 23-ата кралете на Европа стигнаха до прекрасен гол. След центриране отдясно Винисиус изчисти топката с пета, вдигайки я във въздуха, а Лука Модрич я посрещна с моментален превъзходен шут от 22 метра и я прати в долния ляв ъгъл на вратаря – 0:1.

В 39-ата мадридският тим удвои преднината си. Кипърците допуснаха кошмарна грешка в центъра на защитата, Бензема получи фронтално срещу вратаря и реализира от дъгата с премерен удар към левия ъгъл.

Стотина секунди по-късно Начо направи 0:3, след като се ориентира най-добре при корнер. Рафаел Варан игра с глава, а неговият партньор в защитата довърши в мрежата с насочване от пет метра.

В самия край полувремето тимът на Зинедин Зидан вкара четвърти гол. След мълниеносна контра Кристиано направи подарък на Бензема, който нямаше проблеми да вкара на празна врата от 13 метра.

В началото на втората част португалската машина се задейства. В 49-ата минута Кристиано отбеляза с глава след прецизно центриране на Марсело. Португалецът насочи от седем метра, изпреварвайки защитник на домакините.

В 54-ата бранител на АПОЕЛ върна слабо към вратаря, Бензема се пребори за топката, а за Роналдо остана лесното – да насочи в опразнената врата – 0:6. До края момчетата на Зидан пропуснаха да вкарат още попадения и пощадиха своя съперник.

В игра се появиха Дани Себайос, Борха Майорал и Тео Ернандес. Първият пропусна на три метра от голлинията при най-чистото положения за седми гол.

В другата среща от групата Тотнъм обърна с 2:1 като гост Борусия (Дортмунд) и кръг преди края си осигури първото място в крайното класиране.

Шпорите събраха 13 точки, а Реал е с 10 след успеха с 6:0 над АПОЕЛ (Никозия). Белия балет обаче има по-лоши показатели в преките двубои с Тотнъм и ще финишира на втора позиция.

Класиране група Н

Поредният провал поставя под съмнение дори третото място за Борусия. Германският тим има само 2 точки в актива си, колкото и АПОЕЛ, а в последния кръг гостува на Реал на „Сантиаго Бернабеу“.

Срещу Тотнъм Борусия поведе с гол на Пиер-Емерик Обамеянг в 31-ата минута, но през второто полувреме Хари Кейн и Сон Хюн-Мин донесоха напълно заслужената победа на гостите.

Борусия Дортмунд Тотнъм

Двубоят на “Сигнал Идуна Парк” беше шанс за Борусия да прекъсне поредицата си от негативни резултати. Жълто-черните се намират в кошмарна форма и редуват слаби мачове не само в Шампионската лига, но и в Бундеслигата.

Срещата започна с ранен шанс за Сон, но кореецът беше блокиран от Загаду. В следващите минути домакините атакуваха повече, най-вече чрез Ярмоленко, но не създадоха никакви чисти положения. След четвърт час игра Марк Бартра беше на път да сгреши фатално, но съдията отсъди фаул в полза на домакините.

В 19-ата минута Ярмоленко намери по перфектен начин Обамеянг, но той направи непростим пропуск. Националът на Габон се реваншира десетина минути по-късно, когато отново получи хитро подаване от Ярмоленко и той простреля Юго Лорис от малкото наказателно поле.

Пиер Емерик Обамеянг

До почивката само късметът спаси германците от изравнително попадение. Първо Кристиан Ериксен, а след това и Ерик Дайър отправиха опасни удари, но Роман Бюрки внимаваше.

В 49-ата минута Дани Роуз пресира Толян и топката попадна в Деле Али, който много добре изведе Кейн. Голмайсторът на шпорите отправи неособено силен, но достатъчно точен удар и изравни. Тотнъм атакуваше все по-опасно и в 57-ата минута Али шутира над вратата от изгодна позиция.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Деле Али се измъкна по левия фланг и намери Сон, а кореецът майсторски стреля в далечния ъгъл и изведе английския тим напред.

В края Ериксеон можеше да вкара и трети гол за Тотнъм, но прати топката в аут, а Бюрки спаси изстрел на резервата Фернандо Йоренте.

С шестте си гола от началото на груповата фаза Хари Кейн стана най-резултатният английски футболист в турнира от сезон 2003/04 насам. От началото на календарната година английският национал има 39 попадения в 38 официални мача.