Резервите на Барселона победиха с 2:0 Спортинг (Лисабон) в последната си среща от група D и по този начин прекършиха шансовете на португалския гранд за класиране напред в Шампионската лига. Те не бяха и големи, тъй като освен, че трябваше да бият на „Камп Ноу“ „зелено-белите“ трябваше да се надяват Ювентус да не победи при гостуването си на Олимпиакос в Атина. И двете неща не станаха и в крайна сметка двата фаворита очакват жребия за 1/8-финал.

Каталунците излязоха без голяма част от звездите си, но и това не помогна на „лисабонските лъвове“. Пако Алкасер в 59-ата минута и автогол ва Жереми Матийо в 90-ата минута подпечатаха успеха на домакините. Треньорът на Барселона Ернесто Валверде бе дал почивка на някои ключови играчи. От стартовия състав липсваше голямата звезда Лионел Меси. Мястото му в атака бе заето от Пако Алкасер, който си партнира с Луис Суарес. Почивка получиха и други основни играчи като Марк-Андре тер Щеген, Хавиер Масчерано, Серхио Бускетс, Жорди Алба и Андрес Иниеста.

Ювентус си свърши работата в гостуването на Олимпиакос, като се наложи с 2:0 в Атина и така си гарантира второто място в крайното класиране. Италианският шампион изигра силно първо полувреме и поведе с гол на Хуан Куадрадо в 15-ата минута. През втората част гостите отстъпиха инициативата, но в края на мача издебнаха своя шанс и подпечатаха успеха си с попадение на Федерико Бернардески с 90-ата минута.

Така Барселона категорично завършва на 1-ото място в групата с актив от 14 точки, докато Спортинг остана на 3-ата позиция в крайното класиране със 7 точки и ще продължи участието си в Лига Европа напролет.