Миналогодишният полуфиналист в Шампионската лига Атлетико (Мадрид) не успя да се класира за елиминационната фаза на турнира, след като завърши наравно 1:1 с Челси, а Рома успя да победи Карабах с 1:0 в двубоите от група С. Лондончани вече си бяха гарантирали място на 1/8-финалите, но останаха втори в крайното класиране в групата. „Дюшекчиите“ пък се нуждаеха от задължителна победа на „Стамфорд Бридж“ и грешка на Рома срещу Карабах в Рим, за да продължи напред. Нито едно от двете условия обаче не се осъществи и испанците продължават в Лига Европа.

Саул Нигес изведе тима на Диего Симеоне напред в резултата в 56-ата минута и даде надежди на Атлетико, но в 75-ата Стефан Савич си отбеляза автогол и играчите на Антонио Конте избегнаха поражението. Голям мач направи вратарят на Атлетико Ян Облак, но усилията му се оказаха недостатъчни за мадридчани.

Рома постигна това, което се очакваше от тима – надигра с 1:0 Карабах, като единственото попадение в двубоя реализира Диего Пероти в 53-ата минута.

Лондончани са с равен брой точки (11) с „вълците“, които обаче финишираха на върха в групата заради преките си двубои със “сините” (3:0, 3:3). Атлетико се нареди на трето място със 7 точки след двете равенства с Карабах, а тимът от Азербайджан остана последен с 2 точки.